Ga verder naar de inhoud
20250326 generale masterproef armin mola cjonathan verschaeve 17 klein
Scholen Secundair Onderwijs

I love (and hate) you, Belgium

fABULEUS / Armin Mola

Data

di 2.02.27 | 13u30
Inschrijven

Locatie

Schouwburg Cc Strombeek
Gemeenteplein 1
1853 Strombeek-Bever

Tickets

€8 voorstelling
€11 voorstelling + workshop

Duur

60' + nagesprek

Extra

max. 220 lln / voorstelling

di 2.02 om 13u30
(optievoorstelling op di 2.02 om 10u30u en wo 3.02 om 10u30)

2e (en 3e graad)
(Tekst)theater / rap / muziek / zang / slam poetry / project

In ā€˜I love (and hate) you, Belgium’ schetst Armin Mola op een humoristische en kritische manier wat BelgiĆ« voor hem tot BelgiĆ« maakt. Gewapend met niets dan woorden, verklankt hij de woede, de koudheid, de obstakels en de regen, maar ook de grote liefde voor taal en haar sappige accenten. En wint zo moeiteloos het hele land voor zich.

Acteur en theatermaker Armin Mola reisde de afgelopen jaren naar verschillende hoeken van ons land met zijn succesvoorstelling ā€˜I love (and hate) you, Iran’. Onderweg verzamelde Armin, dankzij de vele ontmoetingen en gesprekken, een schat aan informatie over de lokale cultuur.

In zijn voorstelling kruipt Armin in de huid van uiteenlopende personages en hun verschillende wereldbeelden en ervaringen. Freestylend met stem, taal en accenten verweeft hij zijn persoonlijke verhaal met sociale en politieke vragen rond nationaliteit en identiteit. Na meer dan 80 voorstellingen van ā€˜I love (and hate) you, Iran’ in BelgiĆ« en Nederland, werkt hij ook dit nieuwe hoofdstuk uit tot een treffende monoloog. Naast zijn solo’s bij fABULEUS speelde Armin ook mee in verschillende voorstellingen bij o.a. tg STAN en Symfonieorkest Vlaanderen, en in de tv-series ā€˜Hoodie’ (Ketnet) en ā€˜Sterregem’ (VTM).

Recensies

Taz25 i love and hate you belgium kathie danneels 20250804 13 klein

ā€˜Een volle zaal jongeren tussen de 15 en 18 jaar tijdens een schoolvoorstelling (!) geboeid naar je laten luisteren, en dan ook nog over een politiek onderwerp, je moet het maar doen. De 24-jarige acteur en rapper Armin Mola speelt het klaar. Charismatisch en aanstekelijk vertelt hij zijn autobiografische verhaal. Hij houdt van Iran, zijn volk, zijn cultuur en zijn taal, maar hij haat de Iraanse staat.’ – Tuur Devens, Theaterkrant over ā€˜I love (and hate) you, Iran’.

ā€˜Armin Mola domineert het lege speelvlak met fysieke flair en aanstekelijk spelplezier. … Mola weet hoe hij een publiek moet bespelen. Hij beschikt ook over een indrukwekkend improvisatietalent. … Wanneer Mola rapt, staat hij niet in dienst van een rol, maar is hij even helemaal zichzelf. … Die gelaagdheid maakt ā€˜I Love (And Hate You) Belgium’ tot een hybride performance die laveert tussen maatschappelijk engagement en persoonlijk verlangen, tussen entertainment en reflectie.’ – AĆÆcha Mouhamou, Pzazz over ā€˜I love (and hate) you, Belgium’.

Concept, tekst & spel: Armin Mola | Eindregie: Jonas Baeke | Dramaturgie: Thomas Bellinck & Peter Anthonissen | Speladvies: Mokhallad Rasem | Muziek: Armin Mola & Stijn Leemans | Productie: fABULEUS | Coproductie: Perpodium
Met de steun van de Vlaamse overheid, stad Leuven en de Tax Shelter van de Belgische federale overheid

20250326 generale masterproef armin mola cjonathan verschaeve 52 klein

Thematische omkadering

Bijkomend kan je kiezen voor een kort nagesprek of voorbereidende theatersessie ontwikkeld en begeleid door onze vaste theaterdocente Els Bruynseels.

Voorbereidende theatersessie

ontwikkeld en begeleid door theaterdocente Els Bruynseels

  • Duur: 100 minuten
  • Locatie: op school (op vraag kan dit plaatsvinden in Cc Strombeek)
  • In klasverband (groep van max. 26 lln)
  • Deze sessie duurt 2 aansluitende lesuren en vindt in de we(e)k(en) voorafgaand op de voorstelling en op school plaats. De data worden in overleg met de school bepaald (de precieze data kunnen desgewenst reeds in september afgesproken worden).

Belgiƫ door de ogen van iemand die ooit nieuw was. Een eigen kijk op ons kleine landje met zoveel verschillende tradities en gebruiken.

Houden we van ons Belgiƫ? Dat is het exacte onderzoek van deze theaterworkshop!
Hoe kijken de leerlingen naar hun ā€˜Belgium’? Wat doet ā€˜Belg’ zijn met hun eigen identiteit? Hoe voelt dat? En bestaat er een soort lijstje van gebruiken die passen bij dit land? Hoe zou je dit gevoel kunnen vangen in een (rap)tekst? De leerlingen komen tot een eigen creatie van slam poetry/rap over BelgiĆ«.

Nagesprek

met acteur/maker Armin Mola en medewerker fABULEUS

Een kort klassikaal nagesprek, meteen volgend op de voorstelling, is standaard bij deze voorstelling.
Een medewerker van het jeugdtheatergezelschap fABULEUS komt bij elke voorstelling mee om na de voorstelling kort terug te koppelen met de leerlingen en acteur Armin Mola om zo kort op de bal te spelen wat betreft reacties vanuit het publiek.

Ontdek meer

Zoon van de Zon
Scholen Secundair Onderwijs

Zoon van de Zon

Broder

di 27.10.26
Schouwburg Cc Strombeek
Info & tickets
Workshop Actief Burgerschap en Vloggen
Scholen Secundair Onderwijs

Workshop Actief Burgerschap en Vloggen

Filmeducatie

ma 5.10.26 - ma 28.06.27
Op school
Info & tickets
Even Pingpongen
Scholen Secundair Onderwijs

Even Pingpongen

Het Kwartier / Mariën & von Winckelmann & theater arsenaal

di 10.11.26
Schouwburg Cc Strombeek
Info & tickets