Ga verder naar de inhoud
Koriolis
Te gast

A Midwinter Ceremony

Kamerkoor Koriolis o.l.v Joris Derder

Data

vr 18.12.26 | 20u
tickets

Locatie

Basiliek Grimbergen
Kerkplein 1
1850 Grimbergen

Tickets

€20 Basisprijs

harp: Jenna Vergeynst – met o.a. Britten, Poulenc & Sandstrƶm

Organisatie: WAG

Wanneer de dagen kort zijn, de nachten lang en de winter langzaam over het landschap neerdaalt, is er ruimte voor verstilling, bezinning en verwondering. 'A Midwinter Ceremony' is een muzikale reis door het hart van de winter en brengt deze bijzondere sfeer tot leven in warme en rijke klanken waar koor en harp samensmelten, met Benjamin Britten en Francis Poulenc als twee centrale ankerpunten. Twee componisten, elk met een heel eigen muzikale taal, maar beiden meesters in het verklanken van verstilling, verwachting, licht en donker.

Met Brittens 'A Ceremony of Carols' stappen we binnen in een bijna tijdloze wereld. De klank van heldere stemmen en sprankelende harp, de eeuwenoude kerstteksten en Brittens heldere, soms mystieke harmonieƫn vormen samen een bijzondere midwinter ceremonie. Zijn 'Hymn to the Virgin' sluit daar naadloos bij aan: een intieme en aangrijpende lofzang waarin eenvoud en muzikale intensiteit eslkaar vinden.

Daartegenover staat de uitgesproken Franse klankwereld van Francis Poulenc. In zijn 'Quatre Motets pour le Temps de Noƫl' klinkt Kerstmis tegelijk ingetogen, mysterieus en stralend. Poulencs muziek beweegt voortdurend tussen licht en schaduw, tussen verstilling en uitbundigheid. In 'Un Soir de Neige' wordt die winterse sfeer heel intens en grauw: een muzikale schets van een koude, donkere avond, waarin de stilte bijna tastbaar wordt.

Rond deze twee componisten ontvouwt zich een programma waarin oude kerstmelodieƫn telkens opnieuw worden geboren. 'Es ist ein Ros entsprungen' klinkt in versies van Michael Praetorius, Hugo Distler en Jan Sandstrƶm. Drie versies, van oud naar nieuw, die elk op hun manier een nieuw licht werpen op dezelfde eeuwenoude melodie.

Ook het aangrijpende 'Coventry Carol', teruggaand tot 1591, maakt deel uit van deze muzikale winterwereld. De traditionele versie en arrangementen van Martin Shaw en Jacques Cohen laten horen hoe een oud lied door de tijd heen blijft spreken.

Kamerkoor Koriolis

Koriolis joris

Het Gentse Kamerkoor Koriolis is opgericht in 2010 en toont in zijn concertprogramma’s een open vizier op de koorliteratuur. Enigszins onverwacht zijn, net zoals de Corioliskracht, dat willen we. Dit tegendraadse effect doet rechte banen verrassend afbuigen en dat vertalen wij graag naar koormuziek. We willen eigenzinnig uit de hoek komen, gaan voor kwaliteit en zoeken het minder bekende en meer uitdagende repertoire op.

Dirigent Joris Derder staat met zijn ruime ervaring als professioneel zanger en vocal coach garant voor een steeds evoluerende vocale kwaliteit van het koor.

Een concert is voor Koriolis vaak meer dan muziek alleen. Wij bieden ons publiek graag een totaalervaring aan, zoals met de projectie van vanavond. In eerdere projecten verrijkten we de muziek met schilderijen (Songs of Farewell), met foto’s van Lieve Blancquaert (O Magnum Mysterium), een passende locatie (MSK), en zelfs aangepaste drankjes of hapjes.

Koriolis houdt van boeiende samenwerkingen, zoals met het Vlaams Radio Koor, in 2012 met het Brussels Philharmonic o.l.v. Dirk BrossƩ, en in 2017 en 2019 in projecten o.l.v. Eric Whitacre. In 2016 stonden we op de planken in de Zauberflƶte met het Mechels kamerorkest. Een jaar later gingen we internationaal met het Oslo Chorale Selskap. In 2019 lieten we samen met Polyfoon en Musica Cordis (NL) acht- tot veertigstemmige muziek klinken.

Enkele hoogtepunten uit de meest recente projecten: in 2023 bracht Koriolis het programma Curse, waarin het vermaarde Curse Upon Iron van Tormis centraal stond. We namen ook deel aan het Walking in Beauty Koorfestival in Berlijn, waar we in de wereldberoemde Berliner Philharmonie concerteerden. Bovendien konden we in samenwerking met Opera Ballet Vlaanderen met Schemer op de planken staan van de Gentse en Antwerpse opera en van Nona in Mechelen. In 2024 programmeerden we de prachtige Songs of Farewell van Hubert Parry en in 2025 de indrukwekkende Vespers van Rachmaninov, beide memorabele momenten. En in 2026 vierden we ons derde lustrum en vertolkten we in samenwerking met het VRT-combo een vijftal sfeervolle Swing-concerten, die zeer enthousiast onthaald werden door het publiek.

In 2021 behaalde Kamerkoor Koriolis de tweede plaats op de World Choir Games. In 2025 ontving Koriolis een zilveren medaille in de prestigieuze Grand Prix of Nations op de European Choir Games Aarhus.

Ontdek meer

Abba4U Tribute
Te gast

Abba4U Tribute

The Wembley Highlights

za 31.10.26
Schouwburg CC Strombeek
Info & tickets
Affiche orig foto def met logo mstv ks docx page 0001 Ria Turcksin
Te gast

Als de nacht zingt...

Basaltes en CantusAmici

zo 29.11.26
Basiliek Grimbergen
Info & tickets
MICHAEL JACKSON by Christ’OF
Te gast

MICHAEL JACKSON by Christ’OF

Remember The Time

za 19.12.26
Schouwburg CC Strombeek
Info & tickets